Strona główna Europa Berlin na wyrywki: Batman Elektronik

Berlin na wyrywki: Batman Elektronik

3 min. czytania
2
0

Berlin potrafi zadziwić na każdym kroku, w każdej dziedzinie. Batman Elektronik – sklep ze starymi komputerami, maszynami, częściami do już niesprzedawanych modeli oraz jednocześnie naprawa tychże starych sprzętów. Brzmi nieciekawie? Nic bardziej mylnego! Bo oprócz tego, to miejsce z prawdziwymi dziełami sztuki elektronicznej i elektrotechnicznej.

Neukölln zachwycił nas wieloma rzeczami, ale tego naprawdę się nie spodziewaliśmy. Prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników grzebania w zabytkowych sprzętach (jak to brzmi! przecież ja na takich komputerach zaczynałam pracować, a one już są zabytkowe! ja się na zabytkową jeszcze nie nadaje!!! :D), lecz również dla wszystkich amatorów sztuki nowoczesnej, oryginalnej, niecodziennej (i którą jestem w stanie zrozumieć bez opisów – moje pierwsze kryterium;) oraz prawdziwych geeków, których z pewnością rozczuli wiele artefaktów.

Pan Muharrem Batman przyjechał z Turcji, otworzył sklepik z elektroniką i warsztat naprawy komputerów, który wraz z siostrą oraz pomocnikiem rozwinęli w wystawę swoich pomysłów. Teraz nie tylko tworzą, lecz również skupują różne dzieła, które wpisują się w ich koncepcje.

Wszystko co się widzi w witrynach można kupić, nie wiedzieliśmy tylko, jak to przywieźć z autobusowymi limitami bagażu ;)

Niestety, nie udało nam się porozmawiać z właścicielem, ponieważ oni (wraz z małżonką) słabo mówili po angielsku, a mój obecny poziom niemieckiego nie wystarczył na zadawanie pytań, które chciałabym zadać.

Polecamy tam zajrzeć przy okazji i bez, szczególnie w nocy, gdy wystawione głowy upiornie wołają do swego wyimaginowanego świata.

m. BATMAN ELEKTRONIK

Hermannstr. 211 Berlin

http://www.batman-elektronik.de/

Jeśli spodobał Ci się ten post i chcesz być na bieżąco, to po więcej informacji, inspiracji, ciekawostek zapraszamy na   Facebook, Instagram i Twitter - do zobaczenia!
pokaż więcej
 • Katowice na wyrywki: magiczny Nikiszowiec

  Spis treści1 Z informacji praktycznych1.1 Jak dojechać1.2 Co zobaczyć1.3 Gdzie zjeść1.4 Go…
 • Zamki Polski – Ogrodzieniec

  Co łączy Janosika, Zemstę, Rycerza i Iron Maiden? Ogrodzieniec! Jeden z zamków Polski, per…
 • Śląskie Smaki

  Spis treści1 Co zjeść – potrawy śląskie1.1 Zupy1.2 Dania główne1.3 Desery2 Przeczyta…
Load More In Europa

2 komentarze

 1. Tati

  16 marca 2015 at 4:50 pm

  Na tym chyba polega fenomen Berlina :)

  Reply

 2. Aleksandra z urlopnaetacie.pl

  15 marca 2015 at 6:17 pm

  Podoba mi się! Za tydzień jedziemy do Berlina na weekend i dopisuję Batman Elektronik do listy must-see :) To miasto nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać!

  Reply

Dodaj komentarz

Zobacz także

Brandenburgia na weekend – Baum und Zeit w Beelitz-Heilstätten

Spis treści1 Beelitz-Heilstätten – trochę historii2 Beelitz-Heilstätten – ście…