Strona główna Europa I ty możesz być Świętym Mikołajem

I ty możesz być Świętym Mikołajem

5 min. czytania
0
0

Odkryję tu wam największą tajemnicę – wierzyć w Świętego Mikołaja zaczęłam dość późno, po przyjeździe do Polski. Bo do tego momentu wierzyłam tylko w Dziadka Mroza i Śnieżynkę, ucząc się na pamięć piosenek i wierszyków.

Teraz jestem podwójnie szczęśliwa  – bo z przyjemnością obchodzę wszystkie święta bardzo radośnie – Mikołajki, dwa Boże Narodzenia oraz Sylwester (Dziadek Mróz zawsze pojawiał się w Sylwestra), po pogańsku upajając się magią tego okresu.

Tak naprawdę swoje pierwsze rozczarowanie symbolami zimowych świąt przeżyłam w dość młodym wieku – mając lat 4 albo 5. Wydedukowałam wtedy, że Dziadek Mróz ma taki sam charakter pisma jak mama i babcia. Tak, byłam nad wyraz logicznie myślącym dzieckiem;) W następnym roku rodzice już nie kombinowali, jak niezauważalnie wnieść worek z prezentami przed północą w Sylwestra (tak, w Rosji daje się prezenty w Sylwestra) i po prostu rozłożyli je pod choinką. Ale radość i magia tego dnia (dni) nigdy mnie nie opuściła. Mimo że już wiem, skąd biorą się prezenty, nie przeszkadza mi to ubierać co roku choinkę, wieszać światełka i iść na spacery oświetlonym Krakowskim przedmieściem.

Kiedyś w autobusie obserwowałam przezabawną scenkę. Był już początek grudnia. Na tylnym siedzeniu siedzieli tata z synkiem (około 4 lat) i kolega taty (chyba). Nagle, przejeżdżając obok jakiegoś sklepu z komputerami, chłopczyk pokazał na sklep i powiedział do kolegi taty, że tu Św. Mikołaj kupuje dla niego i jego taty prezenty :)

Sęk w tym, że czasami, mimo wszystko, JEST POTRZEBNA POMOC  “niewidzialnych aniołów” – by wesprzeć rodziców, Św. Mikołajów i Dzieci.

Dlatego co roku tyle ludzi i fundacji jednoczy siły by zastąpić Mikołajów i wywołać uśmiechy na buziach dzieci, polepszyć ich życie i warunki, w których przyszło im funkcjonować. W tym roku dołączyliśmy do akcji blogów podróżniczych “W każdym miejscu na Ziemi – wszyscy jesteśmy dziećmi”, wspierając Super Klasę ze Szkoły Podstawowej Niepublicznej przy Fundacji Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym. Zapraszamy i Was, dołączcie – każda pomoc się liczy.

Śledzimy ich przygody i postępy od dłuższego czasu – urocze dzieciaki, które uczą się świata z pomocą swoich wychowawców. Potrzebują nie tylko dużo uwagi, lecz również pomocy edukacyjnych oraz materiałów, które ułatwią im i wychowawcom przeprowadzenie zajęć. Zbierają też fundusze na Zieloną Szkołę, dzięki której będą mogli wyjechać i poznawać nowe otoczenie.

Wpłaty można dokonywać na konto

Szkoła Podstawowa Niepubliczna przy FPLN

01-943 Warszawa, ul. Zgrupowania AK „Kampinos” 4

z dopiskiem: „Super Klasa ”

28 1240 6218 1111 0000 4619 5016

 

I TY możesz być Świętym Mikołajem!

 

Jeśli spodobał Ci się ten post i chcesz być na bieżąco, to po więcej informacji, inspiracji, ciekawostek zapraszamy na   Facebook, Instagram i Twitter - do zobaczenia!
 • Lizbona na święta

  Spis treści1 Lizbona na święta – to spacery ulicami1.1 Lizbona w ciągu dnia1.2 Lizbo…
 • Tylko w Podkarpackim – Muzeum bombki choinkowej

  Zdradzę wam tajemnicę. Jedna z fabryk Świętego Mikołaja znajduje się całkiem blisko, w Pod…
 • Praga na Święta

  Święta Bożego Narodzenia jest dla mnie okresem dość dziwnym. Z jednej strony kulturowo (i …
pokaż więcej
 • Katowice na wyrywki: magiczny Nikiszowiec

  Spis treści1 Z informacji praktycznych1.1 Jak dojechać1.2 Co zobaczyć1.3 Gdzie zjeść1.4 Go…
 • Zamki Polski – Ogrodzieniec

  Co łączy Janosika, Zemstę, Rycerza i Iron Maiden? Ogrodzieniec! Jeden z zamków Polski, per…
 • Śląskie Smaki

  Spis treści1 Co zjeść – potrawy śląskie1.1 Zupy1.2 Dania główne1.3 Desery2 Przeczyta…
Load More In Europa

Dodaj komentarz

Zobacz także

Festiwal descOpera w Starym Orgiejowie (Butuceni)

Spis treści1 Muzyka klasyczna jest super!2 descOpera w Mołdawii3 descOpera w Orgiejowie, B…